Orientální tanec

Tanec je vyjádřením duše. Tanec je řeč, které rozumí každý. Tanec je splynutím těla a mysli. Orientální tanec má kořeny hluboko ve starověkých vyspělých kulturách. Je obvykle spojován s harémy, kde představoval potěšení pro muže, a tanečnice byly něčím tajemným a nedotknutelným. Orientalní tanec však ve všech svých formách představoval hlavně zábavu a cestu k udržení fyzické kondice pro samotné ženy. 

Orientální tanec - Raqs Sharqi  nebo-li Tanec východu - si v západních kulturách osvojil název břišní tanec. V současnosti břišní tanec představuje směs moderních a starobylých technik sjednocených do umění, které učaruje každému.

Orientální tanec je aktivitou, která nejen vypadá nádherně a udržuje v kondici, ale taktéž léčí. Břišní tanec nezatěžuje specifické svalové skupiny nebo klouby, naopak zpevňuje komplexně celé tělo. Napomáha správnému držení, a díky práci s břišním a pánevním svalstvem napomáhá správné činnosti trávící soustavy.  Taktéž je velice účinný při rehabilitaci po úrazech a dlouhodobých onemocněních. Zanedbatelný není ani vliv na psychiku, orientální tanec uvolňuje, uklidňuje, zvyšuje sebevědomí a dodává optimizmus.

 

Jestli hledáte činnost, která by vám přinesla uvolnění, duševní klid a umožnila poznat nové lidi s podobnými zájmy, tak je orientální tanec to pravé pro vás. Orientální tanec vám dodá rovnováhu mezi tělem a duší, přivede vás na jiné myšlenky a ukáže vám kolik krásy se ve vás nachází.